KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878582
nr 1387 8582
Kulo Green
(1913-1972), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 81x56cm
Gustav Holger Fritiof (Kulo) Green, svensk målare född 1913 i Skara, död 1972 .
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:52:08
500 kr
600 kr
800 kr
Kulo Green
Läs mer om Kulo Green